Princezna na vlásku

Dort princezna na vlásku, Locika
světlý a kakaový korpus
světlý krém šlehaný nad párou
marmeláda
mandlový marcipán
gelové barvy: copper, lemon yellow, pink, violet, leaf green, black
prachové barvy nanesené štětcem: forest green, moss green a spring green (trávník), buttermilk a skintone (skála)

Těsta upečeme na 3 obdélníkových plechách – 2x světlý a 1x kakaový. Vychladlý světlý korpus potřeme marmeládou a krémem, položíme kakaový korpus, potřeme stejně a nahoru dáme světlý korpus. Povrch dortu na bocích seřízneme, rohy zaoblíme, potřeme punčovinou a tenkou vrstvou krému a dáme vychladit.

Zbytek punčoviny použijeme na skálu, necháme v lednici ztuhnout a pak potáhneme světle hnědým marcipánem. Dobarvíme prachovými barvami. Věž vyrobíme z marcipánu, necháme vytvrdnout, domeček z kulatých sušenek (oplatků). Před slepením obou částí zapíchneme doprostřed dvě špejle (aby věž přežila transport po dálnici) a celé zapíchneme do potaženého dortu.

Princeznu vytvoříme z marcipánu, vlasy vytlačíme lisem nebo extrudérem a necháme vytvrdnout.

Dort potáhneme nebarveným marcipánem. Pak si na papírový ubrousek nasypeme 3 odstíny zelené barvy a naneseme je štětcem na make-up na povrch. Na spodní okraj vykrojíme lístky a přilepíme kolem celého dortu.

Na jezírko rozpustíme ve vodě krystalový cukr (jako na karamel, ale nesmí zhnědnout), obarvíme modrou barvou a nalijeme na pomačkaný alobal. Trošku se to přilepilo a ulomilo, možná by alobal chtělo potřít olejem. Z odlomených kousků přilepíme na skálu přitékající potůček. Hladina se nádherně třpytila. Byl to pokus, nevěděla jsem, jestli po vytažení z lednice se při pokojové teplotě neorosí a nezačne vodnatět. Možná by bylo lepší vyzkoušet isomalt nebo použít piping gel.

Dort princezna na vlásku, Locika Dort princezna na vlásku, Locika Dort princezna na vlásku, Locika