Vítejte!

Najdete zde něco málo o tom, co se stalo mým koníčkem, a to o pečení dortů a cukroví. Peču pro radost svou i radost těch, kterým jsou mé výtvory určeny. Pokud zde najdete recept nebo postup, který Vám pomůže při Vaší tvorbě, je to pro mě ta největší odměna.

Když se ohlédnu zpět, moje hobby trvá už docela dlouho a začalo pečením vánočního cukroví pro rodinu. Mým nejbližším se ulehčilo a mě se peklo lépe, protože jsem mohla dělat těsta z celé dávky.

Kromě cukroví jsem sem tam upekla jako dárek dort – klasický kulatý, srdce nebo podkovu. Zpočátku to byly dorty s čokoládovou polevou ozdobené kupovanými růžičkami, ale dorty mě moc nebraly. Také jsem zkoušela i 3D dorty (ryba, cigareta, mašinka nebo náklaďák), všechny s polevou a dozdobené hmotou ze sušeného mléka. Až teď vím, že málo zpracovanou.

Inspiraci jsem hledala i na internetu, kde jsem našla obrázky dortů, které vytvářeli profesionální cukráři. V srpnu 2008 jsem našla webové stránky mimibazaru a musím říct, že mi upadla brada. Zírala jsem, co všechno se dá udělat, jen to chce trošku trpělivosti, času, vyzkoušet různé recepty a postupy, a hlavně modelovat, modelovat, modelovat… Od té doby jsem dorty hmotou ze sušeného mléka i potahovala. Zkoušela jsem i WhiteIcing, Smartflex a čokohmotu, ale mléčná hmota chutnala nejvíc. Dortům už se nebráním a dá se říct, že mě to baví a naplňuje.

V současné době dorty potahuji marcipánem, na figurky a ozdoby používám Smartflex Velvet a na květiny Smartflex Flower.

 

Mým druhým koníčkem je sbírka cukrů. Po roce 1990 se objevovaly v restauracích kromě tradičních cukrů našich cukrovarů i jiné obaly, třeba s logy a názvy restaurací. Zezačátku jsem sbírala pouze cukry, které jsem dostala ke kávě, později mi začali kamarádi nosit cukry z cest. Moje sbírka se rozrůstala velmi vydatně, a přes zimu jsem víkendy trávila jejím tříděním. V této době ustoupila sbírka do pozadí, ale věřím, že ji dám do pořádku. Cukrů už mám spoustu a najít takový, který nemám, už není jednoduché.

A abych toho neměla málo, začala jsem se věnovat další oblasti, a tou je tvorba webu pomocí redakčního systému Drupal. Děkuji svým kolegům Tomovi, Jardovi a Toníkovi za rady, pro které mohu za nimi přijít, když mi něco nejde.