Medovník

Medovník
450 g hladké mouky
180 g moučkového cukru
180 g másla
1 vejce
1,5 lžičky jedlé sody
3 vrchovaté lžíce medu
4 lžíce smetany
1 lžička kakaa (kvůli obarvení těsta, nemusí být)

Krém: 1 kondenzované zkaramelizované mléko (salko), 70 g mletých vlašských ořechů, 200 g másla

Plechovku vaříme den předem buď 2 hodiny ponořenou ve vodě nebo 1 a čtvrt hodiny v papiňáku. NEOTEVÍRÁME TEPLÉ! Plechovka by vystříkla. Vše utřeme dohromady a dáme ztuhnout do lednice.

Sirup: 4,5 lžíce krystalu, 150 ml převařené vody, 75 ml rumu (použijeme-li rumové aroma, dáme víc vody)

Na posypání: rozsekáme 30 g vlašských ořechů, 50 g upečené placky

Nad párou v misce šleháme máslo, cukr, vejce, med a smetanu, až se spojí (asi 5 min). Krém nebude hustý. Do mísy vysypeme mouku, smícháme s jedlou sodou a přidáme vlažný krém. Vypracujeme těsto, zabalíme do mikrotenu a dáme do lednice odpočinout asi na hodinu.

Těsto rozdělíme na pět dílů, necháme je přikryté, aby neoschly. Na pečicím papíře vyválíme placku 2–3 mm silnou a vykrojíme kolo o průměru 22 cm. Vykrojené kolo přeneseme i s papírem na plech a upečeme v předehřáté troubě na 180° C cca 4 min. Upečené kolo necháme na papíře dokud nezchládne a bude se dobře přenášet. Takto upečeme všechna kola. Ze zbytků těsta uděláme placku, kterou použijeme na posypání.

Vychládlou spodní placku potřeme zvrchu sirupem a natřeme krémem. Další placku potřeme sirupem zespodu a po přiložení i zvrchu. Takto dáme na sebe 5 placek, sirup vypotřebujeme téměř všechen. Pokud budeme mít placky málo namazané sirupem, bude medovník tužší. Nakonec lehce pomažeme krémem vrch i boky medovníku a posypeme připravenou směsí ořechů. Medovník dáme do lednice, krájíme za 24 hodin, ale můžeme ho nechat uležet déle.

VYNIKAJÍCÍ!