Lístkové těsto
1. těsto: 200 g hladké mouky, 2 žloutky, 1 lžíce octa do 100 ml doplnit vodou, špetka soli – řádně propracovat
2. těsto: 100 g hladké mouky, 1 máslo
Sníh: 4 bílky, 200 g krystalu, ocet – šleháme nad párou První těsto zpracujeme, rozválíme na obdélník, doprostřed položíme druhé těsto a zabalíme. Rozválíme na obdélník asi 50x15 cm. Přeložíme na 5x a dáme na 1-2 hodiny do lednice uležet. Potom znovu rozválíme obdélník na šířku délky trubiček a znovu na 5x přeložíme. Před dalším použitím rozkrojíme na 3 části. Z každé části vyválíme placku širokou na délku trubičky. Rádlem krájíme pruhy asi 3 cm široké a namotáme na formičku trubičky vždy kousek přes sebe (až 5 mm, jinak se rozjede). Pečeme v horkovzdušné troubě při 180 °C asi 10 minut, pak 155 °C asi 20 minut. Z této dávky je 25-30 větších nebo 50 menších trubiček.
|
|||

